Wymagane w pracy kierowcy ciężarówki postoje zwane często pauzami mogą trwać nawet dwie doby. Czas ten bywa wykorzystywany na zwiedzanie ciekawy miejsc, ale przede wszystkim – na odpoczynek. Jakie akcesoria TIR są przydatne podczas krótszych i dłuższych postojów?

Świeże jedzenie

Żywienie się w przydrożnych barach albo na stacjach paliw, które rzadko w ofercie mają domowe jedzenie, może stać się monotonne. Dłuższe postoje sprawiają, że możliwe jest samodzielne przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku, oczywiście jeśli posiada się odpowiedni ku temu sprzęt. Niemal każdy sklep z częściami do tirów ma dział z praktycznymi akcesoriami, wśród których znaleźć można nie tylko wygodne dodatkowe półki, zasłony, dywaniki czy elementy pozwalające zmodyfikować nieco wygląd samochodu, ale również lodówki. Zasilane są one zazwyczaj z gniazda 12V, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystane podczas trasy. Dzięki nim możliwe jest dłuższe przechowywanie żywności, a w tym półproduktów na smaczne potrawy, lub gotowych posiłków przygotowanych w domu jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Własna kuchnia

Oprócz lodówki przydatna jest też kuchenka gazowa. Osoby z ograniczoną ilością miejsca w kabinie szczególnie zadowolone będą z modelu na kartusze, które po złożeniu w niewielkiej walizce doskonale nadają się do przewożenia. Dzięki temu przygotowanie smacznego posiłku będzie możliwe na każdym postoju, co docenią zwłaszcza miłośnicy domowej kuchni oraz osoby lubiące gotować.

Jak w domu

Podczas postojów kierowcy traktują kabinę ciężarówki jak swój dom, warto więc zadbać o atmosferę sprzyjającą relaksowi. Wspomniane już półki i zasłonki sprawiają, że wewnątrz robi się przytulniej, a sam wypoczynek jest przyjemniejszy.

 

Kierowcy samochodów ciężarowych wolny czas podczas pauzy wykorzystać mogą na różne sposoby. Zaopatrzenie się w praktyczne akcesoria TIR to większa wygoda odpoczywania i rozwiązania sprzyjające relaksowi, warto więc o nich pomyśleć przed kolejną długą trasą.